Чорнобиль... 35 років після трагедії

Друк

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) 26 квітня 1986 р. – найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Вона поставила перед людським суспільством безліч проблем, які й досі повністю не вирішені, адже сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря унаслідок аварії в Чорнобилі, була в 30 – 40 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Унаслідок забруднення повітря, ґрунтів і вод з’явилася так звана «зона відчуження», де небезпечно, а тому заборонено проживати людям. Проте в цій зоні продовжують жити близько 400 видів тварин, птахів та риб, 1200 видів флори, 60 з них занесені до Червоної книги України, а 20 є рідкісними. У «зоні відчуження» тваринний і рослинний світ зазнає генетичних мутацій.

До теперішнього часу не існує єдиних даних щодо кількості людей, які загинули чи згодом померли від наслідків вибуху на ЧАЕС.

Так, німецькі представники організації «Лікарі світу за запобігання війні» тільки серед ліквідаторів нарахували 50 – 100 тис. смертей, оцінивши загальну кількість жертв у 246 тис. осіб. За іншими даними загальна кількість постраждалих оцінюється у 540–900 тис. осіб. Нині, від двох до семи мільйонів людей продовжують проживати на територіях з підвищеною радіоактивністю. У 20 тисяч з них діагностується рак щитовидної залози.

Чорнобиль – це страшний, повчальний урок для всього людства, який змушує замислитися над мірою відповідальності влади перед народом за рішення, які вона приймає. Адже питання, які виникли ще в часи Чорнобильської катастрофи, і досі залишаються без відповіді. ⠀

Згідно Указу Президента України від 10 листопада 2006 р., 14 грудня встановлений як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. ⠀

Чорнобиль... 35 років після трагедії

Чорнобиль... 35 років після трагедії

Чорнобиль... 35 років після трагедії

Чорнобиль... 35 років після трагедії

Чорнобиль... 35 років після трагедії

 

Рекомендуємо до перегляду художнійфільм Оксани Байрак "Аврора".

Комісія природничо - математичних дисциплін пропонує Вам матеріали: Презентація "До дня 35-ліття Чорнобильської катастрофи 26.04.1986р." для здобувачів освіти 5-12 класів та дорослих. В презентації міститься матеріал про Чорнобильську катастрофу, причини, її наслідки та цікаві факти про Чорнобильську зону. Також містяться зразки дитячих робіт про Чорнобиль. Дану презентацію можна використати як на виховній годині, а також як додатковий матеріал і і на інших уроках.

До дня 35-ліття Чорнобильської катастрофи 26.04.1986р. https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTz_H87QaZ1Z3OjZj2EnKhbnIuDJVAO5mm75kOCTXGOMnjwBdNVnm6bw376iZz-jw/pub?start=true&loop=true&delayms=3000

Чорнобиль (міні-серіал) (2019) | Український трейлер https://www.youtube.com/watch?v=_bXwI5dhXRk&t=9s Британсько-американський історичний драматичний телевізійний міні-серіал від HBO. Події розгортаються після вибуху реактора на ЧАЕС у 1986 році. Головні герої спробують пояснити, чому трапилася катастрофа.

Також у серіалі зображено евакуацію мешканців та хід рятувальної операції. Чорнобиль вічна пам'ять https://youtu.be/iRBYLSLXcvg

Авторські права 2023 © Київський професійний будівельний ліцей - КПБЛ. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2013 © Український переклад Joomla! Україна.

Освіта в Україні

Blue joomla theme by Template Joomla