Правила поведінки в громадських місцях

Друк

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ ПІД ЧАС КАРАНТИНУПравила поведінки в громадських місцях

Запровадження своєчасних карантинних заходів у боротьбі з COVID-19 показує, що цьому лихові можна зарадити. Головне – дотримуватися затверджених правил і дбати про особистий захист.Тому, нагадуємо вам основні правила поведінки в умовах карантину з урахуванням запроваджених урядом посилених обмежувальних заходів:

1.При виході з дому майте з собою документи, що посвідчують особу

Таке запровадження дає змогу правоохоронцям перевірити, чи не повинна бути ця людина на самоізоляції чи обсервації.

2.Носіть маску у громадських місцях

До них належать: під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них, церкви та 50-метрова зона навколо них, ліфти, державні установи, медичні установи тощо. Тому на вулицю обов’язково вдягайте маску, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

3.Під час релігійних свят залишайтеся вдома

Президент України, уряд та глави церков ,закликають українців поставитися з розумінням до обмежувальних заходів на час карантину та святкування релігійних свят

4.Утримайтеся від тривалих прогулянок 

Не відвідуйте парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, спортивні та дитячі майданчики, оскільки все це заборонено урядовою постановою № 211;

5.Дбайте про засоби захисту, якщо за необхідності вам довелося вийти на вулицю:

- одягайте маску і не торкайтесь руками обличчя; 

- дотримуйтесь соціальної дистанції не менше 1,5 м;

- носіть рукавички або користуйтесь серветками, відчиняючи двері під’їздів, кнопок ліфтів тощо; 

- обробляйте руки антисептиком, а повернувшись додому, ретельно помийте їх з милом. 

Прості правила перебування на вулиці під час карантину

На жаль, не всі громадяни усвідомлюють, наскільки серйозну загрозу несе цей вірус. Вони продовжують прогулянки на вулиці, збираються групами і здійснюють вилазки на природу. Адже погода сприяє цьому і важко всидіти вдома в чотирьох стінах. Але старайся все ж не виходити зайвий раз і дотримуйся простих правил.

Правила поведінки в громадських місцях

1. Вибирай найоптимальніший час виходу на вулицю

Кращий час для вилазки - ранній ранок або пізній вечір. Люди-жайворонки без проблем можуть вийти з дому в 7-8 ранку. А сови - пізно ввечері. Тим більше, що зараз багато супермаркетів працюють цілодобово. Таке рішення допоможе уникнути перебування в натовпі і максимально знизити контакти з іншими людьми. А, отже, зменшить ймовірність підхопити підступний вірус. А що стосується часу з 12 дня і до настання сутінків, тоді краще сидіти вдома. Саме в цей період як на вулиці, так і в торгових закладах досить багато людей. У тому числі і несвідомих громадян - любителів великих компаній і шашликів.

2. Продумай одяг і запасайся необхідними засобами захисту

Виходячи на вулицю в період карантину, необхідно дуже уважно поставитися до вбрання, а також до засобів індивідуального захисту. Фахівці радять одяг, яка побувала в зоні ризику зараження, по поверненню з прогулянки відправляти в прання. Тому сміливо можеш вибирати ті речі, які не жаль прати після кожної вилазки. Замість цього їх можна обробити антисептиком, і нехай довше побудуть на сонці. Адже відомо, що цей вірус дуже нестійкий до сонячних променів.
Також користуйся головним убором: шапкою, кепкою капюшоном, чим завгодно. Справа в тому, що голова є дуже вразливим місцем. А якщо не хочеш надягати головний убір, то після вулиці як слід помий голову і не забудь ретельно вмитися. Володарям довгого волосся варто уникати розпущених зачісок. Краще зібрати їх в хвостик. Вірус може потрапити на волосся, а в разі вітру вони виявляться в роті, носі або в очах.

3. Користуйся захисною маскою

У період карантину за правилами без захисної маски в громадських місцях з'являтися не можна. Якщо ти йдеш один з безлюдній місцевості, то її можна зняти. Але в будь-якому випадку маску завжди необхідно мати при собі. Одягати в місцях скупчення людей і при контакті з ними. Також дуже важливо знати, як нею користуватися. Міняти маску бажано кожні 3 години. Одягати і знімати її слід в сторону, взявшись за гумки. Ні в якому разі не берися руками за центр маски і не знімай знизу-вгору. Якщо маска одноразова - не використовуй її вдруге. А якщо багаторазова, її необхідно прати, обробляти антисептиком як всередині, так і зовні, і вивішувати на сонце.

4. Уважно продумай, що необхідно взяти з собою перед виходом з квартири

Дезінфікуючі засоби. Всім відомо, що регулярне і ретельне миття рук - це один з основних способів захисту від коронавируса. Однак, якщо ти тривалий час перебуваєш поза домом, помити їх складно. Тому важливо мати при собі антисептик. При контакті з будь-якими предметами відразу ж необхідно обробити їм руки.

Захисні рукавички. Це дуже ефективний захід захисту від будь-якого вірусу, в тому числі і від «корони». Виходячи з дому, ти точно будеш торкатися до дверних ручок, кнопок у ліфті і інших поверхонь. А також брати в руки гроші, гаманець, мобільний телефон і так далі. Ось для цього і знадобляться гумові одноразові рукавички. При цьому пам'ятай, що ні в якому разі не можна торкатися до обличчя, після того, як ти чіпав будь-які речі поза домом.

Еко-сумки. Якщо ти збираєшся в магазин за покупками, то краще за все взяти з собою сумку з тканини. Вона легко стирається після кожного відвідування магазину. Також фахівці не рекомендують в супермаркеті користуватися кошиком і візком. Складно припустити, хто торкався їх до тебе.

Паспорт або інші документи, що засвідчують особу. Це обов'язкова умова, яка повинна дотримуватися в період карантину.

5. Дотримуйся правил поведінки в громадському місці

У магазині або в аптеці не наблизишся до інших покупців, тримай дистанцію. Для захисту від коронавируса і запобігання поширенню інфекції не рекомендується наближатися один до одного ближче ніж на 2 метри. Зараз всюди наносяться розмежувальні лінії, які категорично забороняється порушувати. Дуже важливо складати список продуктів, які необхідні тобі на кілька днів. Не торкайся до товарів без потреби. Вибирай продукти в упаковках. На касі старайся користуватися безготівковим розрахунком. Повернувшись додому, обов'язково як слід вимий руки з милом протягом 30 секунд. А куплені продукти по можливості обробив: протри, помий.

6. Вживати необхідних заходів по поверненню додому

Взуття краще знімати перед входом в квартиру. Потім вимити її або хоча б покласти в пакет. Знімати одяг біля входу необов'язково. Але бажано випрати, покласти в окремий пакет або відправити на балкон на сонці. А також ретельно вимити руки з милом під проточною водою протягом 20-30 секунд, а потім умити обличчя.
Обробити антисептиком ключі, мобільний телефон, гаманець, окуляри та інші предмети, якими ти користувався на вулиці. Також необхідно протерти спиртом вхідні ручку двері і інші поверхні, до яких ти торкався. А що стосується домашніх тварин, їх лапи необхідно також помити.

7. Не роби те, що категорично забороняється в умовах карантину

Головна вимога - ніяких масових заходів, компаній, рукостискань, обіймів. Завжди чхав, кашляй правильно - в лікоть, а не в бік інших людей. Ще важливо намагатися якомога менше торкатися до сторонніх предметів. Зрозуміло, що складно уникнути контакту з дверною ручкою, домофоном, кнопкою в ліфті. Якщо немає рукавичок, можна скористатися одноразовою серветкою. Після чого просто викинути її в сміттєвий бак.

Основні поради щодо поведінки у період карантину на робочих місцях:

1. Верхній одяг зберігайте в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для верхнього одягу;

2. Перед початком роботи ретельно помийте руки з милом, потім обробляйте їх спиртовмісним розчином або антисептиком. На сьогодні це обов’язкова процедура в разі будь – яких контактів із потенційно забрудненими об’єктами. Особливу увагу приділіть нігтям, там накопичується найбільше бруду;

3. У разі частого користування антисептиком, застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри через які можливе інфікування вірусом COVID – 19;

4. Робоче місце, стіл клавіатуру, відкриті полиці, інші поверхні обробляйте разовою серветкою з дезінфікуючим засобом на початку роботи та в кінці робочого дня;

5. Провітрюйте приміщення кожні 2 – 3 години;

6. Обмежте спілкування з колегами, робочі місця яких знаходяться в інших приміщеннях, виробничі питання вирішувати через дистанційно;

7. Зберігайте соціальну дистанцію 1-1,5 м;

8. Відвідуючи місця загального користування одягайте маску

І на закінчення хочеться коротко познайомити тебе з інтерв'ю доктора Дейва Прайса з центральної клініки Нью-Йорка, який вже більше місяця бореться з COVID-19 на передовій:
«Унікальність цього вірусу полягає в тому, що він не знайомий людському організму. Що ми знаємо точно, більшість хворих COVID-19 об'єднує три симптоми в тій чи іншій мірі інтенсивності: підвищена температура, кашель і біль в горлі. Хвороба може тривати від 5-6 до 14 днів.

Як заражаються COVID-19? У переважній більшості це тривалий контакт із зараженою людиною або тим, хто знаходиться в інкубаційному періоді. Практично 99,9% захворювань відбулися в результаті фізичного контакту руками із зараженою поверхнею і дотику до свого обличчя, очей, носа або рота. Є думка, що можна заразитися і через повітря. Але на даний момент спостереження показують, що таким чином можна підчепити вірус, тільки перебуваючи з інфікованою людиною на дуже близькій відстані протягом 15-30 хвилин. Тому ще раз повторюю: переважна більшість заражень відбувається саме через фізичний контакт і подальше дотик до обличчя. Це дуже важливий момент.

Піклуйтеся про своє здоров’я, бережіть своїх рідних і пам’ятайте, карантин – явище тимчасове.

#ЗалишайтесяЗдоровими.

Правила поведінки в громадських місцях

Правила поведінки в громадських місцях

 

Авторські права 2023 © Київський професійний будівельний ліцей - КПБЛ. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2013 © Український переклад Joomla! Україна.

Освіта в Україні

Blue joomla theme by Template Joomla