Чорнобиль... 34 роки після трагедії

Друк

0Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) 26 квітня 1986р. – найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Вона поставила перед людським суспільством безліч проблем, які й досі повністю не вирішені, адже сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря унаслідок аварії в Чорнобилі, була в 30 – 40 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Хронологія подій - https://www.radiosvoboda.org/a/27697494.html

Анімаційний ролик «Як працює АЕС» - https://youtu.be/2gBMMjOZ7fA

Чорнобиль у цифрах - https://naurok.com.ua/post/chornobil-u-cifrah?fbclid=IwAR2J4OVBWOR6eYm_Wc1EigLM2-2IYBk4l9RD84zM85cH6oD1gjqgZgaDsjE

 

Унаслідок забруднення повітря, ґрунтів і вод з’явилася так звана «зона відчуження», де небезпечно, а тому заборонено проживати людям. Проте в цій зоні продовжують жити близько 400 видів тварин, птахів та риб, 1200 видів флори, 60 з них занесені до Червоної книги України, а 20 є рідкісними. У «зоні відчуження» тваринний і рослинний світ зазнає генетичних мутацій.

Як природа відвойовує Чорнобиль - https://youtu.be/Su9Jkddcrb0

Про станцію ЧОРНОБИЛЬ - https://youtu.be/2hrgwpKfIoY

 

До теперішнього часу не існує єдиних даних щодо кількості людей, які загинули чи згодом померли від наслідків вибуху на ЧАЕС. Так, німецькі представники організації «Лікарі світу за запобігання війні» тільки серед ліквідаторів нарахували 50100 тис. смертей, оцінивши загальну кількість жертв у 246 тис. осіб. За іншими даними загальна кількість постраждалих оцінюється у 540–900 тис. осіб. Нині, від двох до семи мільйонів людей продовжують проживати на територіях з підвищеною радіоактивністю. У 20 тисяч з них діагностується рак щитовидної залози.

Спецпроект «Чорнобиль. 34 роки потому.» Як живе станція тепер - https://youtu.be/dkR9fRlVGqQ

 

Хоча полум’я давно вже приборкано, зона визначена, карти радіаційного забруднення опубліковано, але небезпека не минула, відчуття тривоги за середовище проживання продовжує турбувати людей. Чорнобильська АЕС усе ще становить велику небезпеку для навколишнього світу, оскільки діючий об’єкт «Укриття» або так званий «Саркофаг», споруджений над зруйнованим 4-м енергоблоком, зазнає поступової руйнації.

Битва за Чорнобиль — документальный фільм до 30-й річниці аварії на ЧАЕС - https://youtu.be/oofPWqvXIJw

 

Отже, Чорнобиль – це страшний, повчальний урок для всього людства, який змушує замислитися над мірою відповідальності влади перед народом за рішення, які вона приймає. Адже питання, які виникли ще в часи Чорнобильської катастрофи, і досі залишаються без відповіді. Якщо прихильники атомної енергетики планують і далі будувати нові АЕС в усьому світі, то варто думати не про збільшення потужностей, а, насамперед, про безпеку: як зробити так, щоб аварії не мали таких масштабних і катастрофічних наслідків, або як запобігти поширенню радіації на далекі відстані. Згідно Указу Президента України від 10 листопада 2006 р., 14 грудня встановлений як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

"Аврора", фільм Оксани Байрак - https://youtu.be/X_ohuHmlD00

 

Для більш глибокого та детального вивчення цієї страшної катастрофи в історії людства, зокрема, її причин та наслідків - Національний музей “Чорнобиль” є багатофункціональним історико-культурним закладом, який поєднує наукову, культурно-просвітницьку діяльність з діяльністю сучасного музею з архівування, збереження та оприлюднення історії ядерної аварії на Чорнобильській АЕС як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття, наслідки якої не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Вони досі є проблемами сьогодення і, нажаль, будуть нагадуватимуть про себе й нашим нащадкам.

Музей відкритий для публіки 26 квітня 1992 у столиці України Києві, в ста кілометрах від епіцентру катастрофи.

Національний музей “Чорнобиль”     https://youtu.be/_C6lRpospyk

Здобувачі освіти Київського професійного будівельного ліцею підготували малюнки:

1

2

3

4

5

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png");">Залишайся з нами, щоб нічого не пропустити!

 

Результати конкурса малюнків "Чорнобиль очима дітей.."

Результати голосування в конкурсі "Чорнобиль очима дітей"

За результатами конкурсу голосуванням обрано переможців:

1 місце - Олександра Василенко 26 група
2 місце - Євгеній Хоменко - 29 група
3 місце - Редько Катерина 17 група, Каріна Лопата 17 група, Владлен Пшенковський 16 група

Проголосувало 110 дітей

 

Офіційний сайт: http://bit.ly/2UjblNY

Офіційний інстаграм: http://bit.ly/2S7MZqB
Офіційна спільнота фейсбук: http://bit.ly/2v64Vst
Подати попередню заявку на навчання: http://bit.ly/38fmogo

Авторські права 2023 © Київський професійний будівельний ліцей - КПБЛ. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2013 © Український переклад Joomla! Україна.

Освіта в Україні

Blue joomla theme by Template Joomla