Карантин – час який можна провести якісно із користю. Поради психологів

Друк

Карантин – час який можна провести якісно із користю. Поради психологів.

1Час карантину через поширення пандемії коронавірусу став справжнім випробуванням.

А чи можна карантин обернути собі на користь?

Карантин – це метод самодисципліни і самоізоляції задля власного здоров’я.

Ми всі різні. У кожного із нас своя картина світу, свої цінності. Ми маємо різні світогляди, різні темпераменти, різний досвід і способи реагування в складних ситуаціях, різні стратегії подолання цих ситуацій. І всі ці способи і стратегії мають право на існування, якщо є для Вас дієвими і допомагають зберегти внутрішню рівновагу. А, отже, і спосіб «проживання» самоізоляції буде у кожного свій, індивідуальний. 
Проте, психологи мають доволі універсальні поради щодо того, як правильно організувати це.

Виконуйте рекомендації фахівців щодо збереження здоров’я та профілактики захворювань:

Зверніть увагу на свій стан (і фізичний і психологічний).
Життя під час карантину, аби зберегти психічне і психологічне здоров’я. Дослухатись або не дослухатись до цих порад - обирати Вам.

ü  Чи Ви «в нормі»? Чи можете якось покращити свій стан? Що саме Ви могли б для цього зробити? Чи потрібна Вам допомога? Чи знаєте до кого звернутися за цією допомогою?

ü  Будьте «тут і тепер», в реальному місці, в реальних обставинах. Почніть помічати, що з Вами відбувається (в тілі, думках)? Проаналізуйте, що посилює стан тривоги, а що - заспокоює.

ü  Запитуйте себе про те, що Ви можете змінити, а що потрібно просто прийняти. Дійте відповідно.

ü  Продумайте режим дня, складіть чіткий план власних дій (не забувайте включити в цей план дозвілля!) і дотримуйтесь запланованого. Зберігайте звичні ритуали. Це Вас зорганізує і надасть впевненості у діях.

ü  ü Їсти і спати краще в один час. Харчуйтесь регулярно, їжте здорову їжу. Пийте достатньо води. Намагайтеся висипатися. Слідкуйте за гігієною сну. Сон: здоровий сон має бути хоча би 8 год – найкраще засинати о 22-23 год, тоді нервова система працює краще, адже організм відновлюється – і відповідно краще працює імунна система;повноцінне харчування: не важке для організму і збагачене вітамінами;

ü Провітрювання приміщення – має бути регулярний потік свіжого повітря;

ü Прогулянка на свіжому повітрі – бажано за містом у лісі;

ü Знаходьте час для рухової активності. Хоча би 20-30 хв щодня треба займатися фізичними вправами, адже гіподинамія також негативно впливає на роботу організму і відповідно – імунної системи;

üДотримуйтесь інформаційної гігієни. Встановіть чіткий інформаційний режим, отримуйте інформацію з надійних офіційних джерел, дозуйте кількість інформації на день, аналізуйте, мисліть критично;

ü  Проаналізуйте свої потреби і визначте, які із них першочергові, а які - другорядні. Подумайте, як можна реалізувати Ваші потреби? Дбайте про задоволення свої першочергових потреб і потреб Ваших близьких;

ü  Розподіліть домашні обов’язки;

ü  Складіть кризовий план. Зараз багато людей переживають через те, що у них обмежились джерела доходів. Це, звісно, додає зайвих хвилювань. Тому, добре було б розписати витрати, визначити, що потрібно купувати в першу чергу, а що може і зачекати. Лишіть резервний запас на непередбачувані витрати;

ü  Організуйте особистий простір для кожного, поважайте його і не порушуйте. (Кожному із нас, час від часу, потрібно побути «наодинці з самим собою».) Виділяйте час «тільки для себе». В цей час робіть те, що дарує вам радість, спокій, задоволення, відновлює Ваші ресурси (хобі, медитація, творчість, читання книжок, догляд за собою тощо);

ü  Говоріть і приймайте слова підтримки;

ü  Пам’ятайте про цінності, що надають сенс Вашому життю. Визначте і усвідомте, що у Вашому житті є важливим, а що не має важливого значення і вибудовуйте своє повсякдення згідно цих пріоритетів;

ü  Приділяйте увагу своїм почуттям. Намагайтеся не блокувати їх. Важливо розуміти, що з Вами відбувається;

ü  Не тримайте все у собі. За можливості діліться своїми думками і емоціями з людьми, які здатні Вас підтримати. (Дуже добре у таких ситуаціях допомагають і техніки виписування);

ü  Не відмовлятися від спілкування. Комунікація, соціальні зв’язки – це важлива частина життя;

ü  Шукайте себе! Шукайте нові можливості: знання, спорт, хобі.Карантин – прекрасна можливість саморозвитку, самоактуалізації. Цією можливістю потрібно користуватись;

ü  Радійте навіть малим досягненням. Бути вдячними собі та іншим;

ü  Пам’ятайте про цілющі властивості гумору: гумор і сміх знижують стрес і напругу. Користуйтесь цим. Взагалі, позитивне налаштування дуже важливе, як під час карантину, так і у будь-який інший час.

ü  Займіть себе чимось. Будь – яка діяльність – хороший спосіб переключення уваги, боротьби з панікою і тривогою.

ü  Подивіться на ситуацію під іншим кутом зору, знайдіть позитив. Наприклад: необхідність виконувати роботу онлайн - Ви давно планували опанувати інтернет – ресурси, а зараз маєте можливість реалізувати ці плани; дуже багато часу витрачаєте на таку роботу - проте, саме зараз, в умовах карантину, Ви маєте можливість більше знаходитися вдома із своєю сім’єю тощо.

ü  Згадайте або уявіть безпечне місце, у якому почуватиметесь добре, спокійно, затишно і у повній безпеці. Згадайте (або уявіть) всі особливості цього простору, його звуки і запахи, відчуття на шкірі і в тілі. Сконструюйте у своїй уяві «живий» образ цього ресурсного місця... Можете «відвідувати» це місце упродовж дня і «перебувати» там деякий час, за потреби.
Сама думка про це безпечне місце нагадуватиме Вашій психіці, що ситуація з часом стабілізується. Науково доведено, що застосування активної уяви (коли ми уявляємо або пригадуємо приємні образи) здатне суттєво покращувати наш психологічний стан.

За час карантину Ви маєте можливість придумати для себе нові цілі і знайтиспособи їх реалізації.Карантин можна сприйняти як кризу, а можна – як можливість. Усе залежить від людини: час карантину може стати моментом як для створення, так і для руйнації.

Стреси у нашому житті відбуваються спонтанно і неочікувано. Але ми здатні справлятися із стресовими ситуаціями у здоровий спосіб, отримуючи досвід та віру у себе!
Кожна наша емоція важлива, наші переживання (навіть ті, які нас лякають) – цінні! Це – наш внутрішній навігатор, до якого слід дослухатися.

Ми не можемо змінити світ або інших людей, але ми можемо змінити себе і простір навколо себе: зробити його безпечним, затишним і радісним!Ми впораємось.
Якщо ж Вам важко справлятися самостійно, напишіть на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. і психолог надасть Вам безкоштовну допомогу.


Будьте здорові, дбайте про себе і своїх близьких!

 
Авторські права 2023 © Київський професійний будівельний ліцей - КПБЛ. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2013 © Український переклад Joomla! Україна.

Освіта в Україні

Blue joomla theme by Template Joomla