День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики
В Київському професійному будівельному ліцеї викладачем фізики проведені заходи із здобувачами освіти до Дня космонавтики.
12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос.
Перш ніж відправити в космос людини, вчені посилали туди собак і мавп (і вони навіть носили спеціально зроблені для них скафандри!).
12 квітня 1961 року на величезній ракеті відправилася в подорож в космос перша людина – Юрій Гагарін. Він облетів навколо Землі за 108 хвилин. Цей день і вважається Всесвітнім Днем космонавтики та авіації.
А от перший український космонавт Леонід Каденюк пробув у космосі понад 15 діб – з 19-го листопада до 5-го грудня 1997 року.
Ракеті потрібно всього 8 хвилин, щоб розігнатися до швидкості 24 000 км на годину.
Щоб подолати силу тяжіння Землі і опинитися на орбіті ракета повинна летіти зі швидкістю 8 кілометрів на секунду (перша космічна швидкість), а щоб «відірватися» від земного тяжіння та полетіти до Марсу, швидкість повинна бути понад 11 кілометрів на секунду (друга космічна швидкість).
Дослідники всесвіту – це особливі, безстрашні люди. Як ти думаєш, тобі вистачило б сміливості полетіти на ракеті в космос?
Більше фото можна знайти на наших офіційних сторінках соцмереж Фейсбук та Інстаграм.